Produkční filmová a televizní společnost DP FILM, s.r.o byla založena v roce 2008. Kořeny firmy však sahají ještě dalších třináct let zpět, kdy budoucí zakladatelé, spisovatel, scenárista a publicista Josef Urban začal na uměleckých a sportovních projektech spolupracovat s tehdejším reportérem ČTK a filmovým dokumentaristou Danem Krzywoněm. Společně s desítkou dalších tvůrců, převážně z okruhu přátel s horolezeckých a vodáckých expedic byla produkce zaměřena na výrobu dokumentárních filmů ze sportovního a filmového prostředí a na tvorbu dokumentárních dramat ( docudrama) s historickou tematikou, primárně určených pro televizi.

Prvním distribučním filmem pro kina, který společnost kompletně autorsky i produkčně realizovala jako hlavní producent v mezinárodní koprodukci bylo v roce 2012 historické drama " 7 dní hříchů ", vyprávějící podle skutečných událostí o vypjatých událostech prvních poválečných dní roku 1945 v Sudetech. Film získal tři nominace České filmové a televizní akademie (ČESKÝ LEV), a na Slovensku "hlavní kinematografickou cenu IGRIC" udělovanou od roku 1968 výhradně filmovými profesionály. V roce 2013 byl film "7 dní hříchů" přijat jako jediný zástupce tvorby české kinematografie na světový 35. Mezinárodní filmový festival v Moskvě.

Producent společnosti DP FILM, scenarista Josef Urban, získal v minulosti v rámci " Českých lvů" CENU SAZKY za scénář k filmu Habbermannův mlýn ( v režii Juraje Herze). Podkladem k realizovanému scénáři se stal stejnojmenný Urbanův román, který společnost DP FILM vydala v roce 2010 ve 2. vydání. Román se zařadil mezi nejúspěšnější díla na českém knižním trhu.

DP FILM je ve smyslu výše uvedeného kreditu historicky první produkční společností z Moravy v dějinách české ( i československé ) kinematografie. Supervizorem projektů je Jan Balzer, český koproducent " Oscarového" Amadea Miloše Formana. Společnost koprodukuje s filmovým studiem Barrandov ( BARRANDOV STUDIO a.s).

V současnosti společnost jako hlavní producent natáčí po dvouleté přípravě historicko-dobrodružné drama "Tenkrát v ráji ", volně vyprávějící o legendárních českých prvorepublikových horolezcích, popravených nacisty v dubnu 1945 v Terezíně. Premiéra filmu je plánovaná na září 2016.

Kontakt

Sídlo firmy
DP FILM s.r.o.
Dr. Šmerala 1626/2 ( Český rozhlas, studio Ostrava)
702 00 Ostrava
IČO: 27837599
DIČ: CZ27837599

Email: dpfilm@email.cz