Josef Urban

Scénárista a producent filmu Tenkrát v ráji

Autor úspěšných románů: Habermannův mlýn / Čas, kdy muži sestupují na zem / 7 dní hříchů / Tenkrát v ráji / Nejhlubší údolí světa a básnické sbírky Romantika

FILMOGRAFIE
Autor scénářů k celovečerním distribučním filmům : Habermannův mlýn (režie:  Juraj Herz), Na vlastní nebezpečí
(režie: Filip Renč), 7 dní hříchů (režie: Jiří Chlumský)

Spolupracoval na scénářích televizních dokumentárních filmů Habermannův mlýn, Ztracené klíče od domova. Společně s Danem Krzywoněm režíroval hraná dokumentární dramata: Svědkové zrady (2008), Kde se valí kameny - Leština 1945 (2007). Samostatně režíroval na filmových festivalech oceňovanou dokumentární esej Závěť (1998) a cestopis Ararat-tajemná hora (2000).

 

Daniel Krzywoň

Producent a režisér 2. štábu filmu Tenkrát v ráji

Režisér a kameraman dokumentárních filmů, dlouholetý agenturní zpravodaj České tiskové kanceláře (ČTK).

V letech 1989-2010 publikoval přes 10000 fotografií a textů. Autor knihy Horolezec Sulovský ( Příběh prvního českého horolezce na Mount Everestu).

FILMOGRAFIE ( výběr)

kameraman 24 dílů televizního seriálu Planeta záhad (1996), Mimozemšťané – byli a jsou zde ? (1999), Na lovu příšer (2001).

Scénarista televizních pořadů Náš venkov a Na stopě.
Režisér a kameraman dokumentárních filmů Afrika cestou necestou (1992), Horolezci (1999), Pevnosti Hlučínska (1999), Prajzáci - aneb tam, kde kule letaju (2000), Kde se valí kameny – Leštinský masakr 1945 (2007), Filmu o filmu „Na vlastní nebezpečí“ (2007), Dokumentárního dramatu Svědkové zrady (2008), Sudetenland (2009), Filmu o filmu „ 7 dní hříchů“ (2012). Producent, dramaturg distribučního filmu „ 7 dní hříchů“.

 

Stanislav Schneeweis

IMG_5922.JPG

Výkonný producent

Vystudovaný sociolog, novinář, produkční a producent. Začínal jako novinář a produkční v redakci zpravodajství ČST. V letech 2007 - 2015 realizoval jako producent několikaletý cyklus magazínů a dokumentárních pořadů především z oblasti golfu pro několik TV společností. Jako promotér a producent realizoval ve spolupráci s ČT také první přímé přenosy z profesionálních golfových turnajů v ČR.

 

Radůza

raduza.jpg

Textařka, skladatelka, spisovatelka

Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény. Začínala jako pouliční písničkářka s vlastním repertoárem. Po několika letech vystudovala na obory populární zpěv a populární skladba, soukromě brala hodiny vážné kompozice.

Vydala celkem 9 alb, vřele přijatých kritikou i veřejností. V roce 2003 obdržela za třetí z nich hned tři ocenění „Anděl“ jako Zpěvačka roku, Objev roku a v kategorii Folk. Je autorkou scénické hudby (Divadlo Archa, Divadlo v Řeznické, Divadelní spolek Kašpar, Slezské divadlo Opava). Radůza zkomponovala k filmu “Tenkrát v ráji“ stejnojmennou titulní píseň, rovněž složila skladbu “Skalák“ jako žánrovou píseň do několika obrazů připravovaného filmu.

 

Peter Pálka

Režisér

Peter Pálka začínal svou profesní kariéru jako externí produkční a asistent režiséra v několika projektech Slovenské televize a podílel se na dokumentárních filmech a zpravodajských pořadech řady televizních společností (NOVA, ČT, CNN, Reuters, RTL, TV 2) jako výkonný producent a asistent režiséra. Od roku 2000 pracoval pro zahraniční filmové produkce a komerční projekty, jako A. D. nebo P. M.

Jeho filmografie jako prvního asistenta režiséra je opravdu bohatá: Dvojníci(Bioilusion, 2015), Expozitura(TV NOVA,2014), Kriminálka Staré město(Trigon produkcion/ČT/STV,2013), 7 dní hříchů(DP Film,Ostrava,2012), Nespněný slib(Partners Film,2008), kde působil také jako výkonný producent. Také v komerčních projektech jako asistent režiséra pracoval mnohokrát pro významné české, slovenské a další zahraniční firmy, jako např. Orange, COOP Jednota, Kooperativa, Škoda, Suzuki, Nivea, Kozel, Slovnaft, Henkel nebo Red Bull či Renault

 

Lukáš Teren

Kameraman, DOP

Lukáš Teren se jako kameraman nebo operátor A nebo B kamery podílel na řadě filmů významných režisérů: Učitel’ka(J.Hřebejk, RTVS,ČT, Evolutions films), Mamon(V. Michálek, HBO 2015), Wilsonovo/Wilson City (T.Mašín, Film Brigade, PubRes Prod., 2014), Sedmero krkavců (A. Nellis, Etcetera Produkcion, 2014), Případ pro excorsistu (J.Hřebejk, ČT,2014).

Přes jeho relativní mládí má značné zkušenosti za kamerou také v řadě dokumentárních filmů, studentských etud, reklamních filmů, hudebních videoklipů a krátkých filmů. U těch posledních se několikrát představil i jako režisér a hlavní kameraman.

 

Evženie Rážová

Kostýmní výtvarnice

Evženie Rážová se jako zkušená kostýmní výtvarnice v průběhu let (v oboru působí od roku 1986) podílela na celé řadě filmů u rúzných produkcí, včetně České televize. Jmenujme alespoň z těch nejvýznamnějších 7 dní hříchů (2012), Zakázaný člověk( 2009), Krev zmizelého, film a televizní minisérie (2005, 2006), Duše jako kaviár(2003), nebo Der Lebersborn – Pramen života (2000). Výraznou stopu své umělecké profese zanechala také ve velkém množství filmových a televizních pohádek, z nichž uveďme alespoň Sněžného draka (2012), Dešťovou vílu (2010), Vodník a Karolinka(2010), nebo Jabloňovou pannu(2000). Její talent, zkušenosti a specifický přístup zaručují i filmu Tenkrát v Ráji, že kostýmy všech herců a komparsistů budou na vysoké úrovni a plně odpovídají záměrům ostatních autorů filmu a době, kdy se příběh odehrává.

 

Vavřinec Hradílek

Představitel hlavní mužské role je tzv. neherec, známý a úspěšný sportovec Vavřinec Hradilek, úspěšný český kajakář, který získal stříbrnou medaili na OH v Londýně a tři zlata z mistrovství světa, řadu dalších umístění „na bedně“ v šampionátech světa i Evropy.

Na kajaku jezdí od roku 1997. Od začátku kariéry je členem klubu USK Praha a trénuje ho M. Říha. Českou republiku reprezentoval již jako junior. V roce 2013 si dopádloval na domácí trati v Praze-Troji pro titul mistra světa. V roce 2011 zvítězil v anketě Kanoista roku. Suverénně se nominoval na olympijské hry 2012 v Londýně, kde ve finálovém závodě K1 získal stříbrnou medaili.

 

Vica Kerekes

Vica Kerekes se narodila ve slovenském Filakovu v maďarsko-slovenské rodině, jako Eva Kerekes.Po studiu na VŠMU v Bratislavě se přestěhovala do Budapešti, kde se prosadila jako divadelní herečka. Vica Kerekes debutovala před kamerou už za studií v roce 2004 ve filmu J. Chlumského Konečná stanice a od té doby natočila na Slovensku, v Česku a v Maďarsku téměř třicítku filmů, TV filmů a seriálů.

Čeští diváci ji zaznamenali v komedii Nestyda v roli milenky Jiřího Macháčka. Nejznámější je v Česku ale díky sexy krásky Šarloty v komedii J. Vejdělka Muži v naději, kde opět hraje po boku Macháčka a také Bolka Polívky. Ve válečném dramatu 7 dní hříchu byl jejím partnerem O. Vetchý a v novém filmu Křídla Vánoc hraje lásku Richarda Krajča.

Připomeňme její filmové role z nedávné minulosti či současnosti: Muzikál aneb Cesta ke štěstí(2015), Něžné vlny(2014), Diskopříběh III(2014), Příběh kmotra(2013).

 

Jan Budař

Jan Budař pochází z Frýdlantu a své herecké vzdělání završil na brněnské JAMU. Angažmá měl v několika menších divadlech, posléze v Národním divadle v Praze.

Doslova kultovním filmem se stal snímek Nuda v Brně, v němž za roli Standy získal Českého lva. Významnými rolemi byly i ty, klteré ztvárnil ve filmech Anthropoid(2015), Hořící keř(2013), Konfident(2012), Polski film(2012), nebo Lidice(2011). V roce 2007 se objevil v projektech Vratné láhve a Duše jako kaviár. Jeho oblíbenost u diváků i režisérů potvrzuje i celá řada televizních seriálů, ve kterých úspěšně účinkoval. Připomeňme například Případ pro excorcistu(2015), České století(2013) nebo Sanitka 2(2013).

Zajímavé je, Jan Budař se na filmech, v nichž hraje, také podílí i autorsky. K Nudě v Brně složil hudbu a podílel se i na scénáři. Kromě herectví se angažuje také v oblasti hudby v kapele Eliščina malá tíseň, kde hraje na piano a zpívá.

 

Miroslav Etzler

Jako herec začínal ve Státním divadle v Ostravě, kde se také narodil. Někdy hrál i v divadle c Šumperku. Studoval na JAMU a také proto ho potom obsadili do několika rolí ve Státním divadle v Brně. Tam zahrál pár známých postav například Jakuba (Zvěstování Panny Marie). Poté působil i v pražském Národním divadle.

Na televizní obrazovce se objevil více než 50krát. K jeho větším rolím patří například film režisérky Marie Poledňákové JAK SE KROTÍ KROKODÝLI, nebo ta v seriálu televize Nova Pojišťovna štěstí.

Z jeho více než bohaté filmografie si připomeňme alespoň Láska, soudruh(2013), Bestiář(2007), Mazaný Filip(2003) nebo Čas sluhů(1989). Z jeho rolí v televizních projektech jmenujme třeba Život je ples(2012), Cesty domů(2010) či Na vlky železa z roku 2008.

K jeho velkým koníčkům patří horolezectví.